سوالات متداول


  • اگر هتل را دو ماه زودتر از زمان مسافرت رزرو کنیم اما بعد پشیمان شویم چه اتفاقی می افتد؟
  • آیا قیمت هایی که هتل ها اعلام می کنند شامل مالیات و هزینه های جانبی هم می شود؟ یا در آخر هزینه های این چنینی به آن افزوده می شود؟
  • تنهایی سفر کردن مزیت بیشتری دارد یا با تور سفر کردن؟
  • ویزای شنگن چیست
  • حده اقل اعتبار پاسپورت برای سفر های خارجی چند ماه است

وقتی شما جای خود را دو ماه زودتر از زمان مسافرت رزرو می کنید معمولا از تخفیف ویژه ای برخوردار می شوید. اگر پشیمان هم شوید، پس از هزینه ای اندک، پول شما برگردانده می شود و حتی برخی از هتل ها چیزی از پول شما کم نمی کنند، اما اگر پشیمان نشوید سود آن بسیار زیاد است، چون در روزهای آخر نه تنها جای مورد نظر خود را نمی توانید انتخاب نمایید بلکه اگر زمان سفر شما زمان های پیک و شلوغ باشد هزینه هتل ها بیداد میکند. مثلا شما مهر ماه می توانید بهترین هتل ها را با قیمت مناسب برای عید رزرو نمایید اما در زمان عید اصلا چنین خبری نیست. به همین ترتیب اگر بخواهید در روزهای المپیک به کشور میزبان سفر کنید و یا در روزهای عید کریسمس و یا هر عید دیگری به کشورهایی که آن عید را جشن می گیرند بروید بهتر است بلیط آن را از ماه ها قبل رزرو نمایید.

این نکته ای است که به هنگام رزرو جا باید حتما آن را مشخص کنید تا آخر متوجه نشوید که باید پول بیشتری بپردازید. حتی شاید استفاده از برخی امکانات هتل هم هزینه اضافی داشته باشد، این را از اول مشخص کنید.

تور گردشگری یا تور مسافرتی مزیت های زیادی دارد، با تور خیلی از نگرانی ها را ندارید، همه چیز آماده است و به دلیل اطلاعات و امکاناتی که آژانس ها دارند خیلی از هزینه ها را می توانند کم نمایند. اما تور شما را به سفر می برد و خیلی از چیزها را خودتان یاد نمی گیرید و هیجان و ماجراجویی موجود در آن را تجربه نمی کنید. بهترین کار این است که با تور بروید اما برای خودتان برنامه های شخصی و خارج از تور هم بگذارید. برای این منظور از هتل یک نقشه شهر بخواهید که در آن ایستگاه های مترو مشخص باشد. بر روی نقشه محل اقامت خود را علامت بزرگ و مراکز دیدنی و خرید و یا هرجایی که می خواهید بروید را علامت کوچک بزنید و تلفظ نام خیابان و مکان هایی که می خواهید بروید را به درستی یاد بگیرید. البته این نقشه را می تونید از طریق اینترنت، GPS یا گوگل مپ (Google Map) هم داشته باشید که بسیار جامع و کامل نقشه تمامی کشورهای جهان را دارد. اما مرور نقشه ها و شناختن موقعیت محل اقامت نسبت به نقاط دیگر بسیار مهم است.

ویزای شنگن ویزای مشترک کشورهای اروپایی عضو این پیمان است که با داشتن ویزا معتبر می توانید در تمامی این کشورها رفت و آمد کنید. این ویزا انواع مختلفی دارد ولی عموما برای اکثر مسافرین ویزای کوتاه مدت توریستی با یکبار اجازه ورود و خروج به اتحادیه اروپا صادر می شود.

قوانین ورودوخروج کشورهای مختلف متفاوت است، اما بهتراست حداقل 6ماه از اعتبار گذرنامه پیش‌از حرکت تور باقی مانده باشد , اعتبار مورد نیاز برای ورود به کشور ترکیه و آذربایجان 6 ماه میباشد.